Brendo strategija. Identiteto dizainas.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos prekės ženklas ir identitetas

Simbolių paieška: atlikus analogų analizę, išaiškėjo, kad kryžius yra patentuotas Raudonojo Kryžiaus organizacijos, todėl nenaudotinas, nors daug medicinos įstaigų naudoja kryžiaus interpretacijas. Kiti nuo senovės naudojami medicinos simboliai turi kontraversiškų prasmių - gyvatė, kraujo lašas, peilis. Anksčiau medicina buvo siejama su Alchemija ir mitais, medicinos mokslas pažangą padarė tik per paskutinius 100 metų dėl modernių mokslinių tyrimų galimybių. Todėl su SAM dizaino komitetu nuspresta nenaudoti populiarių medicinos simbolių, o pabandyti sukurti naują, savitą ir originalų ženklą.

Daugelis pasaulio prekės ženklų yra sukonstruoti iš taisyklingų geometrinių formų, jas tarpusavyje kombinuojant. Siekiant originalumo, sukūrėme variantą, kuris grįstas biomorfiniais motyvais - sudarytas ne iš pagrindinių geometrinių formų (apskritimas, kvadratas, trikampis), o iš linijų. Linijos atkartoja gamtos ir žmogaus kūno sandaros motyvus, organiškai juda, neturi griežtų vertikalių ir horizontalių pozicijų erdvėje. Kaip ir gamtoje, gali būti nesimetriškas, kintantis.

Politika - nuomonės formavimas, skirtingų interesų derinimas, pakreipimas, judėjimas, nuomonių išklausymas arba jos primetimas, valdymas. Asociacija su nepastovumu, judėjimu, pasikeitimais, tėkme, pastoviu veiksmu.
Raumenų struktūra - nervas, sausgyslė, raumuo. Jėgos, judesio, sveikatos simbolis. Sveikatos apsauga sukasi apie žmogų, jo kūną, anatomiją ir psichologiją.

Nervų sitema - apie kūno valdymą, nervinius signalus, smegenų sprendimų perdavimą raumenims atlikti. Glaudus ryšys su raumenimis ir smegenimis. Smegenų simbolis yra neoriginalus, plačiai ir tiesmukai naudojamas, todėl jo nesiųlėme

X ir Y chromosomos - smulkios DNR dalelės, lemiančios žmogaus lyti, atskiriančios skirtingus polius, bet tuo pačiu panašios pagal kai kuriuos parametrus. Didelės sistemos mažos dalelės.

Taip gimė biomorfinis grafinis elementas, simbolizuojantis politinius sprendimus, informacijos tėkmę ir neuro tinklus. Jį  galima transformuoti į ornamentą, plėtoti visomis kryptimis.

Spalvos kruopščiai atrinktos. Žalia ir mėlyna parinktos tam, kad formuotų raminančią ir pasitikėjimo nuotaiką medicinos temoje. Raudona ir oranžinė skirtos tik akcentams arba pavojaus informacijai perteikti, saikingam naudojimui. Žalia derinyje su mėlyna yra mažai konstrastingos, viena šalia kitos spalvų rate esančios spalvos. Bet pavyko surasti derinį, kuriame mėlyna yra matoma ant žalios, o žalia ant mėlynos. Šias spalvas galima naudoti ir fonui ir grafikai ant fono.


Kūrybos vadovas: dr. Marius Bartkus
Analizė ir tyrimas: dr. Sigitas Gužauskas
Jaunesnioji dizainerė: Polina Evdokimovich
Data: 2024-01-24

Į viršų